Gülden Çakır Soylu

1980 yılında doğdu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi-Televizyon Gazeteciliği ve Fen Edebiyat fakültesi-Sosyoloji bölümlerini bitirdi. 2005 yılında Sinema TV yüksek lisans eğitimini tamamladı. Birçok televizyon dizisinde ve sinema filminde senaryo yazarı olarak görev aldı. Alacakaranlık (2003), Hırsız Polis (2005), Bıçak Sırtı (2007), Aşk Yakar (2008), Yol Arkadaşım (2008), Kapalıçarşı (2009), Koyu Kırmızı (2011), Cinayet (2014) ve Aşkın Kanunu (2015) senaryo yazarlığı yaptığı dizilerden bazılarıdır.

Öyküleri Mesele, Ihlamur dergileri ile Göç Öyküleri’nde (Yitik Ülke) yayımlandı. 2015 yılında Profesyonel Dizi Yazarlığı isimli kitabı Agora Kitaplığı’ndan çıktı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde ve sinema atölyelerinde senaryo dersleri veren Gülden Çakır, halen senaryo danışmanlığı, atölye yürütücülüğü ve yazarlık yapmaktadır.

Enerji ve şifa çalışmalarına 2007 yılında Usui Reiki ile başladı. Reiki master Neşe Medeni’nin öğrencisi oldu. 2012 yılında enerji çalışmalarını özel bir şifa tekniğine kanal olan Yavuz Yürek ile ileri bir seviyeye taşıdı. 2016 yılında ThetaHealing eğitimleri almaya başladı. Uygulayıcı eğitimlerini Certificate of Science Yeşim Kuzu’dan, eğitmenlik eğitimlerini ThetaHealing Tekniği’nin kurucusu Vianna Stibal’dan aldı. 2018 yılında Uludağ Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını tamamladı. Bunların dışında sonuçlarına güvendiği, kendi bilimsel ve sezgisel süzgecinden geçirdiği nefes teknikleri, sarkaç, bilinçaltı dili gibi eğitimler aldı. Hem kendisinde hem de birlikte çalıştığı kişilerde pek çok mucizeye tanıklık etti. Sezgisel bilinçaltı çalışmalarına ve eğitimlerine Çeşme, İzmir ve Muğla’da eğitmen ve uygulayıcı olarak devam ediyor.